ECQ-U2A684MV
Part Number:
ECQ-U2A684MV
Description:
CAP FILM 0.68UF 20% 250VAC RAD
Capacitance :
0.68 µF
Height - Seated (Max) :
0.945" (24.00mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.201" L x 0.531" W (30.50mm x 13.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
250V