ECQ-E1393KF
Part Number:
ECQ-E1393KF
Description:
CAP FILM 0.039UF 10% 100VDC RAD
Capacitance :
0.039 µF
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.307" L x 0.193" W (7.80mm x 4.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V