ECQ-E1334KF
Part Number:
ECQ-E1334KF
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 100VDC RAD
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.461" (11.70mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V