JS181755-AA
Part Number:
JS181755-AA
Description:
CAP FILM 7.5UF 180VAC QC TERM
Capacitance :
7.5 µF
Height - Seated (Max) :
1.220" (31.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Size / Dimension :
1.555" L x 0.689" W (39.50mm x 17.50mm)
Termination :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
180V