B32559C8103K289
Part Number:
B32559C8103K289
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD
Applications :
High Pulse, DV/DT
Capacitance :
10000 pF
Dielectric Material :
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.276" L x 0.157" W (7.00mm x 4.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
400V
Voltage Rating - DC :
630V