SFS37T45K384Z-0000
Part Number:
SFS37T45K384Z-0000
Description:
CAP FILM 45UF 10% 370VAC RADIAL
Capacitance :
45 µF
Height - Seated (Max) :
3.960" (100.58mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.120" Dia (53.85mm), Lip
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
370V