ECQ-V1J154JMW
Part Number:
ECQ-V1J154JMW
Description:
CAP FILM 0.15UF 5% 63VDC RADIAL
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.295" L x 0.161" W (7.50mm x 4.10mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
63V