ECP-U1E334KB5
Part Number:
ECP-U1E334KB5
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 25VDC 1206
Applications :
General Purpose
Capacitance :
0.33 µF
Dielectric Material :
Acrylic, Metallized
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
25V