B25838L8106K4
Part Number:
B25838L8106K4
Description:
CAP FILM 10UF 10% 1.1KVAC RADIAL
Capacitance :
10 µF
Height - Seated (Max) :
7.638" (194.00mm)
Lead Spacing :
1.378" (35.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.118" Dia (79.20mm)
Termination :
Threaded, Male
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
1100V (1.1kV)