B25838T126K4
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
Part Number:
B25838T126K4
Category:
Film Capacitors
Description:
CAP FILM 12UF 10% 1.4KVAC RADIAL
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Category :
Film Capacitors
Applications :
Damping
Capacitance :
12 µF
Dielectric Material :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Chassis, Stud Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
1400V (1.4kV)