B25838T335K4
Part Number:
B25838T335K4
Description:
CAP FILM 3.3UF 10% 1.4KVAC RAD
Capacitance :
3.3 µF
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
1400V (1.4kV)