B25838T5605K14
Part Number:
B25838T5605K14
Description:
CAP FILM 6UF 10% 750VAC RADIAL
Capacitance :
6 µF
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
750V