B25838T6126K4
Part Number:
B25838T6126K4
Description:
CAP FILM 12UF 10% 900VAC RADIAL
Capacitance :
12 µF
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
900V