ECW-H8393HL
Part Number:
ECW-H8393HL
Description:
CAP FILM 0.039UF 3% 800VDC RAD
Capacitance :
0.039 µF
Height - Seated (Max) :
0.610" (15.50mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.906" L x 0.236" W (23.00mm x 6.00mm)
Tolerance :
±3%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
800V