B25838T8225J4
Part Number:
B25838T8225J4
Description:
CAP FILM 2.2UF 5% 1.1KVAC RADIAL
Capacitance :
2.2 µF
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
1100V (1.1kV)