B25838U4256K4
Part Number:
B25838U4256K4
Description:
CAP FILM 25UF 10% 600VAC RADIAL
Capacitance :
25 µF
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
600V