B25856J7305J3
Part Number:
B25856J7305J3
Description:
CAP FILM 3UF 10% 3KVDC AXIAL
Capacitance :
3 µF
Height - Seated (Max) :
5.591" (142.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.465" Dia (88.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
2500V (2.5kV)
Voltage Rating - DC :
3000V (3kV)