ECQ-P4563JU
Part Number:
ECQ-P4563JU
Description:
CAP FILM 0.056UF 5% 400VDC RAD
Capacitance :
0.056 µF
Height - Seated (Max) :
0.630" (16.00mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.965" L x 0.276" W (24.50mm x 7.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V