B25856K105K3
Part Number:
B25856K105K3
Description:
CAP FILM 1UF 10% 1.7KVDC AXIAL
Capacitance :
1 µF
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
2.087" Dia (53.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
1400V (1.4kV)
Voltage Rating - DC :
1700V (1.7kV)