ECQ-P4334JU
Part Number:
ECQ-P4334JU
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC RADIAL
Capacitance :
0.33 µF
Height - Seated (Max) :
0.925" (23.50mm)
Lead Spacing :
0.984" (25.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
1.161" L x 0.591" W (29.50mm x 15.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V