B25856K2205K3
Part Number:
B25856K2205K3
Description:
CAP FILM 2UF 10% 4KVDC AXIAL
Capacitance :
2 µF
Height - Seated (Max) :
4.961" (126.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension :
3.858" Dia (98.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
3400V (3.4kV)
Voltage Rating - DC :
4000V (4kV)