ECQ-P6682JU
Part Number:
ECQ-P6682JU
Description:
CAP FILM 6800PF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
6800 pF
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.768" L x 0.217" W (19.50mm x 5.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V