ECQ-P6123JU
Part Number:
ECQ-P6123JU
Description:
CAP FILM 0.012UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.012 µF
Height - Seated (Max) :
0.551" (14.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.768" L x 0.256" W (19.50mm x 6.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V