ECQ-P6683JU
Part Number:
ECQ-P6683JU
Description:
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC RAD
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.807" (20.50mm)
Lead Spacing :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.965" L x 0.433" W (24.50mm x 11.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V