ECQ-E1105KZ
Part Number:
ECQ-E1105KZ
Description:
CAP FILM 1UF 10% 100VDC RADIAL
Capacitance :
1 µF
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.669" L x 0.315" W (17.00mm x 8.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V