B32360A3156J30
Part Number:
B32360A3156J30
Description:
CAP FILM 15UF 5% 330VAC RADIAL
Capacitance :
15 µF
Height - Seated (Max) :
2.835" (72.00mm)
Lead Spacing :
0.256" (6.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
2.087" Dia (53.00mm)
Termination :
Quick Connect, Disconnect
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
330V