ECQ-E1225KZ
Part Number:
ECQ-E1225KZ
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RADIAL
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
0.689" (17.50mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
1.004" L x 0.374" W (25.50mm x 9.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V