ECQ-E1274KZ
Part Number:
ECQ-E1274KZ
Description:
CAP FILM 0.27UF 10% 100VDC RAD
Capacitance :
0.27 µF
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.669" L x 0.177" W (17.00mm x 4.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V