ECQ-E1335KZ
Part Number:
ECQ-E1335KZ
Description:
CAP FILM 3.3UF 10% 100VDC RADIAL
Capacitance :
3.3 µF
Height - Seated (Max) :
0.787" (20.00mm)
Lead Spacing :
0.886" (22.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
1.004" L x 0.394" W (25.50mm x 10.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V