ECQ-E1475KZ
Part Number:
ECQ-E1475KZ
Description:
CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC RADIAL
Capacitance :
4.7 µF
Height - Seated (Max) :
0.846" (21.50mm)
Lead Spacing :
1.083" (27.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
1.201" L x 0.433" W (30.50mm x 11.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V