ECQ-E4123KZ
Part Number:
ECQ-E4123KZ
Description:
CAP FILM 0.012UF 10% 400VDC RAD
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.012 µF
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing :
0.413" (10.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.531" L x 0.197" W (13.50mm x 5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V