ECQ-E4184KZ
Part Number:
ECQ-E4184KZ
Description:
CAP FILM 0.18UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.18 µF
Height - Seated (Max) :
0.689" (17.50mm)
Lead Spacing :
0.531" (13.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.650" L x 0.354" W (16.50mm x 9.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V