ECQ-E4225KZ
Part Number:
ECQ-E4225KZ
Description:
CAP FILM 2.2UF 10% 400VDC RADIAL
Capacitance :
2.2 µF
Height - Seated (Max) :
1.004" (25.50mm)
Lead Spacing :
1.516" (38.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
1.673" L x 0.591" W (42.50mm x 15.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V