ECH-S1393JZ
Part Number:
ECH-S1393JZ
Description:
CAP FILM 0.039UF 5% 100VDC RAD
Capacitance :
0.039 µF
Height - Seated (Max) :
0.496" (12.60mm)
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.571" L x 0.236" W (14.50mm x 6.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V