ECH-S1124JZ
Part Number:
ECH-S1124JZ
Description:
CAP FILM 0.12UF 5% 100VDC RADIAL
Capacitance :
0.12 µF
Height - Seated (Max) :
0.622" (15.80mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.669" L x 0.295" W (17.00mm x 7.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V