ECQ-E4683KZ
Part Number:
ECQ-E4683KZ
Description:
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.068 µF
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.531" (13.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.650" L x 0.256" W (16.50mm x 6.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V