ECQ-E6104KZ
Part Number:
ECQ-E6104KZ
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.1 µF
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing :
0.807" (20.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.945" L x 0.256" W (24.00mm x 6.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
630V