MMP1W3P3K-F
Part Number:
MMP1W3P3K-F
Description:
CAP FILM 3.3UF 10% 100VDC AXIAL
Capacitance :
3.3 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.728" W, 0.433" T x 1.063" L (18.50mm, 11.00mm x 27.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
65V
Voltage Rating - DC :
100V