ECQ-P1H394GZ
Part Number:
ECQ-P1H394GZ
Description:
CAP FILM 0.39UF 2% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.39 µF
Height - Seated (Max) :
0.984" (25.00mm)
Lead Spacing :
0.492" (12.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.886" L x 0.433" W (22.50mm x 11.00mm)
Tolerance :
±2%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V