MMP1W6P8K-F
Part Number:
MMP1W6P8K-F
Description:
CAP FILM 6.8UF 10% 100VDC AXIAL
Capacitance :
6.8 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.906" W, 0.512" T x 1.378" L (23.00mm, 13.00mm x 35.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
65V
Voltage Rating - DC :
100V