ECQ-P1H622FZW
Part Number:
ECQ-P1H622FZW
Description:
CAP FILM 6200PF 1% 50VDC RADIAL
Capacitance :
6200 pF
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.335" L x 0.197" W (8.50mm x 5.00mm)
Tolerance :
±1%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V