MMP2W3P3K
Part Number:
MMP2W3P3K
Description:
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
3.3 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.866" W, 0.492" T x 1.457" L (22.00mm, 12.50mm x 37.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V