MMP2W4P7K
Part Number:
MMP2W4P7K
Description:
CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC AXIAL
Capacitance :
4.7 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.984" W, 0.630" T x 1.693" L (25.00mm, 16.00mm x 43.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
160V
Voltage Rating - DC :
250V