MMP4P22K-F
Part Number:
MMP4P22K-F
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.531" W, 0.295" T x 0.984" L (13.50mm, 7.50mm x 25.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V