MMP4S47K
Part Number:
MMP4S47K
Description:
CAP FILM 0.047UF 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.047 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.394" W, 0.236" T x 0.669" L (10.00mm, 6.00mm x 17.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V