MMP4W4P7K-F
Part Number:
MMP4W4P7K-F
Description:
CAP FILM 4.7UF 10% 400VDC AXIAL
Capacitance :
4.7 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
1.181" W, 0.827" T x 1.575" L (30.00mm, 21.00mm x 40.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
200V
Voltage Rating - DC :
400V