MMP6P15K-F
Part Number:
MMP6P15K-F
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.15 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.591" W, 0.394" T x 0.906" L (15.00mm, 10.00mm x 23.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V