ECQ-P1H433FZW
Part Number:
ECQ-P1H433FZW
Description:
CAP FILM 0.043UF 1% 50VDC RADIAL
Capacitance :
0.043 µF
Height - Seated (Max) :
0.669" (17.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.571" L x 0.236" W (14.50mm x 6.00mm)
Tolerance :
±1%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
50V