MMP6P47K
Part Number:
MMP6P47K
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.47 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.689" W, 0.472" T x 1.378" L (17.50mm, 12.00mm x 35.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
250V
Voltage Rating - DC :
630V