ECQ-U2A473MN
Part Number:
ECQ-U2A473MN
Description:
CAP FILM 0.047UF 20% 250VAC RAD
Capacitance :
0.047 µF
Dielectric Material :
Polyester
Height - Seated (Max) :
0.610" (15.50mm)
Lead Spacing :
0.846" (21.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
1.004" L x 0.276" W (25.50mm x 7.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage Rating - AC :
250V